Как да прехвърляме снимките си на друг носител

Това може да Ви стори страшно лесно , но понякога ако не следваме изпитана хронологична последователност в действията си може да загубим кадрите , който сме направили. Ще споделя какво правя аз. Моето тяло D850 има два слота за карти XQD и SD. Имам карти и от двата вида с капацитет 64GB. Другите карти с по-голям капацитет са по-скъпи и съответно могат да побират повече кадри. От практиката съм научил , че трябва след всяка фотосесия кадрите да се прехвърлят на друг носител и картите да се почистят и да се вкарат отново в слотовете празни. Така ще знаем , че всяка фотосесия е прехвърлена на външен носител и няма да се смесват с кадри от новата фотосесия. Аз имам два карточетеца за двата вида карти. За XQD е Lexar , а за SD е някакъв елементарен. Знам, че има карточетец който чете и двата вида карти , но цената е по - висока от тази на двата взети заедно. Но сигурно е по - добре да се работи с един карточетец, отколкото с два. Когато снимам в RAW формат 1 файл излиза към 50мв. Всяка карта може да побере около 600 кадъра. Изкарвам картата от тялото и я вкарвам в четеца. Стартирам Adobe Bridge и в настройките слагам уникално име примерно D850_29052022_01 след което стратирам сваляне. През XQD свалянето става по-бързо отколкото през SD, но 1 мин. повече мисля , че може да се изчака. По този начин кадрите са прехвърлени на друг носител и хронологично подредени. Някои хора ги свалят директно през Lr и по този начин ги подрежддат в колекции. 

Друг начин за сваляне на кадрите е този чрез кабел от тялото директно в PC , MAC , таблет или друг носител. Тук става бързо прехвърляне , няма вадене на карти, но трябва много да се внимава за слота на тялото. Тъй като ако се повреди ремонтът ще струва много скъпо. Затова всички съветват да се вадят картите и да се прехвърлят снимките през карточетци. 

Друг начин , който съм пробвал за сваляне на кадри това е през Wi Fi. Моето тяло поддържа стандарта и само трябва да го включа. Преди това обаче трябва да включа софтуера на телефона и по точно Snap Bridge. Предварително съм нагласил настройките на двете устройства да се свързват, когато се видят и след като се сдвоят става прехвърлянето. Но това го ползвам само тогава когато тряба да се изпрати нещо около 1-5 кадъра много бързо някъде през интернет. Защото след като го сваля трябва бърза лека обработка през телефона и да потегля.

Последното , което видях в интернет и Wi Fi твърд диск . Има доста ревюта в yuo tube за различни марки, но аз засега не притежавам такъв.